بد سکتور را چگونه تشخیص دهیم؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

امکانات وب

پر مخاطب ها

آرشیو مطالب

برچسب ها

ابزار تشخیصی، با بررسی اسمارت هارد درایو یک گزارش از وضعیت سلامت سخت افزار تهیه می کند که در این فرایند بد سکتور ها شناسایی شده و داده ها توسط سیستم اسمارت جا به جا می شوند.
 
این نحوه سازماندهی و کار برای تشخیص سلامت سخت افزار شما می باشد. اما بگذارید یک گریزی به معرفی اسمارت و سیستمش بیندازیم؛
 
S.M.A.R.T  
 
S.M.A.R.T یک بخش از مدرن ترین هارد درایو هاست. هر گاه در مراجعه به یک سکتور کمی بیشتر طول بکشد یا مشکلی به وجود بیاید صدای اعتراض این سیستم به آسمان می رسد! این شاخصه ها نشانگر وجود مشکل در هارد درایو می باشد.
 
سپس طی مراحلی مشکل شناسایی می شود، چندین بار چک می شود، سپس داده به یک سکتور دیگر منتقل می شود.
معمولا اکثر این بد سکتور ها به صورت نامحسوس رد می شوند و ویندوز به آن ها توجهی نمی کند. اما در صورتی که سکتور خالی دیگری وجود نداشته باشد، سیستم عامل پیامی مبتنی بر وجود سکتور های از کار افتاده را نمایش خواهد داد. اما در صورتی که چنین مشکلی بسیار اندک باشد، سیستم به طور کلی در وضعیت سالم قرار می گیرد.
 
شاید کار برنامه های شخص ثالثی که این وظایف را برعهده دارند همین باشد که کوچکترین ضعف ها را شناسایی، اطلاع رسانی و در صورت نیاز رفع نماید.
 
 
نویسنده : pcroya بازدید : 310 تاريخ : چهارشنبه 13 آبان 1394 ساعت: 14:07
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123